Dlaczego zmiana systemów Windows w bankach stanowi problem dla Twojej firmy

Groźba utraty połączenia z bankiem

Ważna uwaga dla wszystkich którzy pracują na komputerach z oprogramowaniem Win XP:

Jak dowiadujemy się z serwisów bankowości elektronicznej – Banki przechodzą na co raz to nowsze i lepsze systemy zabezpieczeń. Zmieniają wersję certyfikatów SSL które zabezpieczają połączenie po szyfrowanym protokole HTTPS.
Jak informuje nas m.in. bank ING korzystanie z ich systemu nie będzie możliwe dla użytkowników, którzy korzystają z systemu operacyjnego WINDOWS XP i nie posiadają zainstalowanej aktualizacji ServicePack 3.
Jeżeli chcemy dokonać samodzielnie aktualizacji – róbmy to tylko i wyłącznie poprzez oficjalną stronę Microsoft: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/help/learn-how-to-install-windows-xp-service-pack-3-sp3

Jak sprawdzić jaką mamy wersję systemu Windows?

  • Klikamy START,
  • następnie wybieramy polecenie „uruchom”,
  • w okienku wpisujemy polecenie winver i naciskamy ENTER.

Polecenie „uruchom” możemy wywołać również skrótem klawiszowym KlawiszWindows+R.

Co należy zrobić, aby zabezpieczyć swoją firmę?

Zalecamy całkowitą przesiadkę na nowszą wersję systemu operacyjnego. Proces taki nie musi wiązać się z dużymi kosztami.

Innym rozwiązaniem jest zmiana sprzętu komputerowego na taki, który bez problemu obsługuje najnowsze wersje systemów operacyjnych. W naszej ofercie znaj Państwo komputery nowe i używane z systemami Windows 7 i 8. Pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie adekwatne do zapotrzebowania Państwa firmy!

Jednocześnie przypominamy iż Windows XP nie jest wspierany od kwietnia 2014 roku, a co za tym idzie coraz mniej aplikacji będzie z nim współpracowało!