Jak poprawnie niszczyć dyski twarde? Dlaczego niszczenie danych jest tak ważne?

Bezpowrotne usuwanie danych to już nie problem!

Wiele firm boryka się z problemem danych, które przechowują na swoich nośnikach. Bardzo częstą praktyką, z jaką się spotykamy, jest magazynowanie tych nośników we własnych archiwach z obawy, przed przekazaniem ich do utylizacji….

Pamiętajmy, że każda firma i instytucja publiczna jest prawnie zobligowana, do bezpowrotnego kasowania danych z urządzeń i nośników elektronicznych, które przeznaczane są do likwidacji.

Poprawne kasowanie danych nie oznacza przeniesienia plików do kosza czy sformatowania dysku. Dobry informatyk będzie w stanie odzyskać bardzo dużą część danych z takich nośników. W przypadku „zwykłego usunięcia” danych, proces ten nie jest ani trudny ani czasochłonny.

Drugą praktyką, ale już czysto mechaniczną jest przewiercanie dysków. Proceder ten jednak wymaga odpowiednich narzędzi, miejsca oraz czasu.

Niezmiernie miło jest nam jednak poinformować, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce możemy zaproponować Państwu trwałe kasowanie danych z dysków demagnetyzerem z funkcjonalnością PRE-PAID! Urządzenie generuje pole magnetyczne o mocy 11000 Gauss gwarantując przy tym całkowicie bezpieczne i skuteczne usunięcie danych.

Jakie urządzenia kwalifikują się do demagnetyzacji?

  • Dyski HDD 2,5′ i 3,5′
  • dyski z macierzy z obudową
  • taśmy do streamerów: LT01-LT06, DLT, SDLT, DDS, DAT, AIT, Travan, SLR, QIC, 3592, 3590E, 3490E, 3480, 9840, 9940, T10K, VHS
  • dyskietki komputerowe, kasety audio, video

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów!