Jak zabezpieczyć się przed brakiem dostępu do internetu ?

W dobie dzisiejszych czasów dostęp do internetu to jeden z najważniejszych czynników funkcjonowania prawidłowo praktycznie każdej firmy.  Coraz częściej programy do zarządzania firmą funkcjonują w chmurzę gdzie dostęp do internetu jest warunkiem koniecznym funkcjonowania systemu. Bez internetu nie będziemy mogli również wysłać czy odebrać wiadomości e-mail.

W ostatnich wiadomościach czytamy o problemach największych dostawców  internetu co w większości przekłada się na brak dostępu do internetu albo bardzo słaby transfer uniemożliwiający stabilną pracę.

Nasuwa się więc pytanie, ile kosztuje brak dostępu do internetu dla mojej firmy ?

Przykładowa kalkulacja :

Zastój w pracy dla przykładowo 5-ciu pracowników w okresie 3-4-rech godzin biorąc pod uwagę średnią krajową to strata ok. 500zł

Co zrobić ?

Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jakie rekomendujemy jest posiadanie dodatkowego dostępu w razie pojawienia się awarii czy spadku transferu. Takie rozwiązanie daje nam niezależność od bazowego dostawcy ponieważ zawsze będziemy mieli do dyspozycji innego operatora. Ponadto taka konfiguracja może nam dać wreszcie płynną i stabilną prace jeśli router wyposażony jest w funkcje „load balancing”

Co potrzebuję ?

Do prawidłowej pracy musimy zaopatrzyć się w router z modemem 3/4G i kartę sim z dostępem do internetu

Jakiego operatora wybrać ?

W tym wypadku wybieramy najkorzystniejsza ofertę cenową,najlepiej  bez umowy oraz operatora u którego mamy dobry zasięg

Zestawienie cen według mobirank

Mapkę zasięgu wszystkich operatorów możemy sprawdzić np na stronie www.rfbenchmark.pl

Lub bezpośrednio u operatorów :